Izglītības projekta “Gribu būt mobils” mērķis – 

veicināt 6.-8. klašu skolēnos izpratni par apdraudējumiem un riskiem dažādās dzīves situācijās, tai skaitā ceļu satiksmē, mudināt izprast savus pienākumus, identificēt drošas rīcības soļus, precīzi formulēt un kritiski analizēt kompleksas problēmas, kas saistītas ar drošību, atbalstīt skolotājus, piedāvājot inovatīvu, mūsdienīgās mācību metodēs balstītu izglītojošu materiālu interneta vidē ar jauniešiem tik tuvo sacensības garu un nodrošinot pēctecīgu zināšanu un prasmju attīstību, kas saistītas ar satiksmes drošības jautājumiem mūsdienu mainīgajā ceļu satiksmē.

Izglītības projekta galvenās iezīmes:

“Gribu būt mobils” ietvaros 2022./2023. mācību gadā plānots atgriezties pie vairākiem tradicionāliem projekta pamatelementiem, ko gadu gaitā augstu novērtējuši pedagogi un skolēni.

Sacensībās atkal varēs startēt skolēnu komandas no 7 Latvijas reģioniem, demonstrējot gan katra audzēkņa sniegumu, gan saliedētas komandas spēku.

Projekta neklātienes kārta piedāvās 3 mācību tēmas. Katra no tām apgūstama norādītajā laika posmā ar sekojošu testu un vērtējumu.

  1. Ceļu satiksmes organizācija. Ceļa zīmes. Krustojumi. Mācību tēma no 14. septembra, testu var pildīt no 17. oktobra līdz 6. novembrim ieskaitot.
  2. Gājēju un velosipēdistu tiesības, pienākumi un ierobežojumi ceļu satiksmē. Mācību tēma no 7. novembra, testu var pildīt no 21. novembra līdz 4. decembrim ieskaitot.
  3. Prasības un noteikumi elektrisko skrejriteņu un mopēdu vadītājiem. Mācību tēma no 5 .decembra, testu var pildīt no 19. decembra līdz 15. janvārim ieskaitot.

Dalība projektā

Pedagoga reģistrācija šeit.

  1. Reģistrāciju uzsāk pedagogs, izveidojot savu pedagoga kontu šeit.
  2. Piereģistrējoties, pedagogs saņem uz savu e-pastu linku, kas jāapstiprina.
  3. Tad Jūs nonāksiet pedagoga panelī. Pedagoga panelī jūs varat izveidot savu/as komandu/as.
  4. Pēc komandu izveides organizatori pārbauda vai visi dati atbilst nolikumam un apstiprina komandu 24 h laikā.
  5. Kad organizatori ir apstiprinājuši pedagoga reģistrēto komandu/-as, pedagogs savā e-pastā saņems vēstuli ar komandas dalībnieku lietotājvārdiem un parolēm, kas būs nepieciešamas neklātienes kārtu testu pildīšanai.
  6. Pedagogs tālāk šos datus nodod katram komandas dalībniekam, katrs skolnieks ar to individuāli autorizējas projekta lapā www.gribubutmobils.lv

Projekta klātienes kārtas pusfināli notiks klātienē reģionos, kur tiksies neklātienes posma veiksmīgākās komandas un cīnīsies par dalību finālā. Pusfināla uzvarētājus gaidām Rīgā fināla sacensībās 2023. gada pavasarī, kad noskaidrosim visa mācību projekta labākās komandas.

Vairāk par projekta noteikumiem varat izlasīt nolikumā – šeit.

Projekta uzvarētājus gaida vērtīgas balvas, lai izteiktu skolēniem un skolotājiem pateicību par sabiedrībai svarīgu jautājumu apguvi izglītības procesa laikā un satiksmes drošības veicināšanu Latvijā.

Mācību projekta galvenā balva – dāvanu karte komandas ceļojumam 2000 EUR vērtībā, otrās vietas ieguvējiem  – dāvanu karte  braucienam 1000 EUR vērtībā un komandai trešajā vietā – 500 EUR vērtībā.

Jautājumu gadījumā raksties uz e-pastu: mobils@agencyvb.lv vai zvaniet – tālrunis 29252052 vai 29171466

2022./2023. mācību gada izglītības projekta “Gribu būt mobils” moto “Iebrauc ceļu satiksmē!”. Sekosim sauklim un būsim aktīvi, atbildīgi un mobili ceļu satiksmes lietotāji!

Projektu finansē no sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām (OCTA), ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojam (LTAB).