Ceļu satiksmes organizācija

Ceļu satiksmes organizācija

Ceļi ir visā pasaulē, un tos izmanto visi. Gan ejot kājām, gan braucot ar dažādiem transporta līdzekļiem. Ir svarīgi zināt, kā izmantot ceļus tā, lai pārvietošanās pa tiem būtu droša pilnīgi visiem! Te palīdz likumi un noteikumi – tie sakārto un regulē visas dzīves jomas, arī ceļu satiksmi.

Ceļu satiksmi regulē gan rakstīti, gan arī nerakstīti likumi, tādēļ, lai kļūtu par drošu satiksmes dalībnieku, nepietiks vien ar to, ka lieliski pārzini Ceļu satiksmes likumu un Ceļu satiksmes noteikumus, Tev jābūt arī atbildīgam, cieņpilnam un jāapzinās savas rīcības ietekme un sekas ceļu satiksmē.

Krustojumi

Krustojumi

Uzsākot patstāvīgās gaitas ceļu satiksmē, daudzus biedē tieši krustceles jeb krustojumi. Vai šajās vietās tiešām ir tik bīstami? Patiesībā, ja šos ceļa posmus šķērso pareizi, krustojumi nav bīstamāki par jebkuru citu ceļa daļu.

Gājēji un pasažieri ceļu satiksmē

Gājēji un pasažieri ceļu satiksmē

Ceļu satiksme ir sarežģīta sistēma, ar kuru cilvēki saskaras katru dienu, turklāt jau no agras bērnības.

Gājējs un pasažieris – tās ir satiksmes dalībnieku lomas, ko apgūstam pirmās, gan dodoties pastaigās vai braucienos kopā ar ģimeni, gan pagalmā rotaļājoties kopā ar vienaudžiem.

Velosipēdi ceļu satiksmē

Velosipēdi ceļu satiksmē

Velosipēds ir visnotaļ drošs un veselīgs pārvietošanās veids, tomēr, lai ar to piedalītos ceļu satiksmē, ir jāiegaumē un jāievēro ceļu satiksmes noteikumi! Tāpat jāzina, kā pārbaudīt un aprīkot velosipēdu pirms došanās ceļā. Arī – kā apģērbties pašam, lai brauciens būtu drošs.

Elektriskie skrejriteņi satiksmē un drošības prasības to braucējiem

Elektriskie skrejriteņi satiksmē un drošības prasības to braucējiem

Pēdējo gadu laikā elektroskrejriteņu popularitāte ir strauji augusi daudzās pasaules valstīs, arī Latvijā. Arvien biežāk uz ielām redzam dažādu vecumu cilvēkus, kas izbauda atpūtu vai dodas ikdienas gaitās uz elektriskā skrejriteņa. Lai arī to var uzskatīt par efektīvu un mūsdienīgu pārvietošanās līdzekli, ir jāzina, kā to izmantot tā, lai dalība ceļu satiksmē būtu droša un patīkama gan Tev, gan citiem.

Mopēdu vadītāju un to pasažieru drošība ceļu satiksmē

Mopēdu vadītāju un to pasažieru drošība ceļu satiksmē

Arvien pieaugot individuālo pārvietošanās līdzekļu skaitam un daudzveidībai, īpaši svarīgi ir atcerēties, ka to, cik droša ir ceļu satiksme, nosakām mēs paši. Lai arī ne visās jomās varam ko ietekmēt, mūsu spēkos ir ne tikai būt drošiem un gudriem satiksmes dalībniekiem, bet arī rūpēties par to, lai transportlīdzeklis, ar ko dodamies satiksmē, būtu labā tehniskā kārtībā.